Достапни линкови

logo-print

Поништена една четвртина од гласовите на авганистанските избори


Комисијата за изборни жалби во Авганистан соопшти дека поништила 1,3 милиони гласови на минатомесечните избори, поради нерегуларности. Тоа е речиси една четвртина од гласовите.
На изборите на 18 септември излегоа 5,6 милиони луѓе. Комисијата соопшти дека ќе поминат недели до соопштувањето на конечните резултати од изборите.
XS
SM
MD
LG