Достапни линкови

logo-print

Јанкулоска на конференција во Брдо кај Крањ


Министерката за вантрешни работи на Македонија Гордана Јанкулоска денеска ќе учествува на десетата Регионална конференција што ќе се одржи во Брдо кај Крањ, посветена на илегалната миграција, организираниот криминал, борбата против корупцијата и тероризмот. Министрите за внатрешни работи на земјите од ЈИЕ ќе дискутираат за реформите во областа на внатрешните работи по завршување на процесот на визна либерализација и за мерките во борбата против трговијата со луѓе.
XS
SM
MD
LG