Достапни линкови

logo-print

Саудиски принц се соочува со доживотен затвор во Лондон


Саудиски принц денеска во Лондон беше осуден за убиство на еден од неговите слуги во еден лондонски хотел. Принцот Сауд Абдулазиз бин Насер ал Сауд е внук на брат на саудискиот крал Абдула. Тој се соочува со доживотен затвор. Казната ќе биде соопштена утре.
XS
SM
MD
LG