Достапни линкови

logo-print

Ревизија на приватните банки во Авганистан


Авганистанската влада нареди ревизија во сите приватни банки во земјата по корупцискиот скандал што речиси ја уништи најголемата приватна банка во земјата Кабулска банка. Не се соопшуваат повеќе детали.
XS
SM
MD
LG