Достапни линкови

logo-print

Претседателот Иванов во посета на Србија


Претседателот Ѓорге Иванов утре ќе престојува во официјална посета на Србија, на покана од српскиот претседател Борис Тадиќ.
Се очекува, тие да разговараат за билатералните односи, за унапредување на економската соработка, како и за евроинтеграцијата на регионот.
XS
SM
MD
LG