Достапни линкови

logo-print

Велика Британија останува воена велесила


Британскиот премиер Дејвид Камерун му дал гаранции на американскиот претседател Барак Обама дека Велика Британија ќе остане моќен воен сојузник и оти ќе ги исполнува своите обврски во НАТО. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон во минатата недела изрази загриженост од намерите за кратење на воениот буџет на Велика Британија.
XS
SM
MD
LG