Достапни линкови

logo-print

Поништено гласањето на 10 отсто од избирачките места во Авганистан


Авганистанските изборни власти соопштија дека го поништиле гласањето од минатомесечните избори на 571 избирачко место. Не се соопштува колку гласови се поништени.
На изборите се гласаше на 5510 гласачки места.
Изборната комисија го одложи за во среда соопштувањето на прелиминарните резултати, за да има време да даде точна проценка дали и на кои места ќе има прегласување.
XS
SM
MD
LG