Достапни линкови

logo-print

Тајфунот „Супер Меги“ ги погоди Филипините.


Илјадници лица на Филипините ги напуштија домовите пред Супер Тајфунот Меги кој со сила од 225 километри на час денеска го погоди северо-западниот брег на земјата. Засега се јавува за едно загинато лице, а се стравува од големи штети на земјоделските култури.
XS
SM
MD
LG