Достапни линкови

logo-print

САД формираа тим за заштита на тајни документи


Американското министерство за одбрана соопшти дека формирало тим од 120 лица кои ќе бидат задолжени да одговорат на потенцијалниот претек на информации и документи поврзани со војната во Ирак. Документите кои треба да бидат тајни се очекува да бидат објавени на веб сајтот Викиликс во октомври. Во јули сајтот објави над 70 000 документи во кои имаше податоци за војната во Авганистан.
XS
SM
MD
LG