Достапни линкови

logo-print

Убиени тројца милитанти во Таџикистан


Министерството за внатрешни работи на Таџикистан соопшти дека безбедносните сили убиле три лица, кои биле осомничени дека се исламски милитанти во близина на границата со Авганистан. Тие биле државјани на земјата, но биле тренирани во терористичките кампови на Ал Каеда во Авганистан. Таџикистанските власти ја засилија борбата против милитантите по убиството на 30 војници во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG