Достапни линкови

logo-print

Булатовиќ сакал преговори со Хаг за предавање на Младиќ


Српскиот обвинител за воени злостроства Владимир Вукчевиќ изјави дека поранешниот директор на српската Агенција за безбедност и информации, Раде Булатовиќ, на обвинителството за воени злосторства на Хаг му предлагал преговори за предавање на Ратко Младиќ во 2006 година, пред воопшто да биде формирана екипата за соработка со трибуналот. Но според Вукчевиќ неговите планови пропаднале поради тогашниот премиер Воислав Коштуница.
XS
SM
MD
LG