Достапни линкови

logo-print

Кличко ја одбрани боксерската шампионска титула


Украинскиот боксер Виталиј Кличко ја одбрани титулата Светски боксерски шампион во тешка категорија во верзијата ВБЦ. Кличко, по 12 рунди, го победи на поени американскиот предизвикувач Шенон Бригс. Мечот се одржа во Хамбург.
XS
SM
MD
LG