Достапни линкови

logo-print

Ослободен американски бизнисмен во Иран


Иранските власти ослободија еден американски бизнисмен кој две години беше затворен во Техеран под сомнение дека одржувал врски со вооружена опозициска организација. Авокатот на бизнисменот рече дека се очекува, неговиот клиент да се врати во САД наредната недела.
Тој беше затворен затоа што му дал 200 долари на човек поврзан со опозициската организација Тондар. Бизнисменот тврдеше дека му дал пари на човек во неволја.
XS
SM
MD
LG