Достапни линкови

logo-print

Откажан штрајкот на грчките контролори на летање


Откажан е штрајкот на грчките авиодиспечери, кој беше закажан за утре.
Грчкиот суд вчера оцени дека 24-часовниот штрајк на контролорите на летање е незаконски и штетен.
Авиодиспечерите штрајкуваа неколку пати оваа година, со главно барање да им се зголемат платите.
Тие протестираат против владиниот пакет економски мерки, кои Грција се обврза да ги спроведе за да го намали буџетскиот дефицит.
XS
SM
MD
LG