Достапни линкови

logo-print

Тачи го смени директорот на косовската полиција


Премиерот на Косово Хашим Тачи го смени генералниот директор на полицијата на Косово Бехар Селими. Во соопштението не се наведува причина за неговото сменување, но Тачи изјави дека го сменил поради давање политички изјави, без да прецизира за што станува збор.
XS
SM
MD
LG