Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиени деветмина милитанти


Девет луѓе за кои постои сомневање дека биле милитанти биле убиени во два одвени напада извршени со американски беспилотни летала во Пакистан. Соединетите држави во последниве два месеца ги интензивираа ваквите напади на подрачјето меѓу Пакистан и Авганистан за кое се смета дека е засолниште на талибанците.
XS
SM
MD
LG