Достапни линкови

logo-print

Нов градоначалник на Москва ќе биде човек на Путин


Сергеј Собјанин
Рускиот претседател Дмитриј Медведев соопшти дека го наименувал Сергеј Собјанин за нов градоначалник на Москва. Собјанин беше шеф на персоналот на рускиот премиер Владимир Путин и негов близок соработник.
XS
SM
MD
LG