Достапни линкови

logo-print

Нов американски напад со беспилотно летало


Пакистанските власти соопштија дека во денешниот напад извршен од американско беспилатно летало биле убиени најмалку тројца милитанти во северозападниот дел на Пакистан. Се прецизира дека цел на нападот било едно возило во близина на градот Мираншах во Север Вазиристан, подрачја за кое се смета дека главно засолниште на талибанците и на Ал Каеда во Пакистан.
XS
SM
MD
LG