Достапни линкови

logo-print

Пуштен од притвор осомничен терорист во Норвешка


Апелациониот суд во Осло ослободил од притвор еден од тројцата осомничени за планирање бомбашки напад во Норвешка, објавуваат тамошните медиуми. Судот одлучил дека нема опасност, осомничениот да избега или да влијае на доказите. Другите двајца остануваат во притвор.
XS
SM
MD
LG