Достапни линкови

logo-print

Почна пописот во Русија


Почна пописот во Русија. Околу 650 илјади луѓе ќе го попишуваат населението до 25 октомври. Државната агенција за статистика најави дека резултатите ќе бидат готови до крајот на наредната година.
XS
SM
MD
LG