Достапни линкови

logo-print

Летонските војници уште една година во Авганистан


Летонскиот парламент го продолжи мандатот на своите војници распоредени во Авганистан за уште една година. Проруската левичарска опозиција гласаше против, велејќи дека земјата е во економска криза.
Во Авганистан има 175 летонски војници. Од 2003 до сега загинаа четворица Летонци.
XS
SM
MD
LG