Достапни линкови

logo-print

Српските хулигани уапсени по враќањето од Италија


Српските власти соопштија дека уапсиле 19 српски навивачи што се враќале од Италија. Хулиганите биле упасени при влезот во Србија. Српските фудбалски навивачи предизвикаа прекин на завчерашниот квалификациски дуел со Италија во Џенова, дивееја по улиците на градот и се судрија со италијанската полиција.
Италијанската полиција претходно уапси 17 српски хулигани.
XS
SM
MD
LG