Достапни линкови

logo-print

Растурен протестот на Акропол во Атина


Грчката полиција денеска употреби солзавец за да ги растера околу 150 работници во Министерството за култура кои протестираа со поставување барикади на влезот на Акропол. Како дел од програмата за штедење владата ги отпушти привремено вработените.
XS
SM
MD
LG