Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан убиени тројца странски војници


Тројца војници на НАТО загинале денеска во западниот дел на Авганистан во експлозија на бомба, соопштија од меѓународната мисија за поддршка на безбедноста во таа земја. Не се соопштени детали за националноста на војниците, но во тој дел на Авганистан има распоредено американски, италијански, шпански и литвански трупи. По овој напад, бројот на загинатите војници во Авганистан во оваа година се покачи на 584.
XS
SM
MD
LG