Достапни линкови

logo-print

Рекордно ниска вредност на доларот спрема јенот


Американскиот долар забележа најниска вредност спрема јапонската валута во изминативе 15 години. Кратко време на берзата во Токио доларот се менуваше за 81,28 јени. Доларот е под притисок поради предвидувањата на инвеститорите дека американската Централна банка наскоро ќе соопшти дека ќе отпечати уште долари за откупување дополнителни средства за стимулирање на развојот.
XS
SM
MD
LG