Достапни линкови

logo-print

Протест пред српската амбасада во Тирана


Десетици албанци синоќа протестирале пред амбасадата на Србија во Тирана поради инцидентот кога српските навивачи во Џенова го запалија албанското знаме. Во овој град требаше да се одигра фудбалски меч меѓу репрезентациите на Италија и на Србија, но тој беше откажан поради дивеењето на група српски навивачи. Насобраните пред амбасадата во Тирана во знак на протест го запалиле српското знаме.
XS
SM
MD
LG