Достапни линкови

logo-print

НАТО уште една година во Авганистан


Советот за безбедност на ОН вчера едногласно изгласа да се продолжат овластувањата на НАТО-силите во Авганистан за една година. Но Советот ја нагласува потребата прпадниците на НАТО да вложат напор да им помогнат на авганистанските власти за подобрување на безбедноста во земјата
XS
SM
MD
LG