Достапни линкови

logo-print

Чавез ќе купува тенкови од Русија


Венецуелскиот претседател Хуго Чавез денеска пристигна во Москва во обид за подобрување на билатералните односи. Се очекува Чавез на средбата со високите руски претставници да разговара за договор за развој на нуклеарна енергија, купување на руски тенкови и би-национална банка. Во изминативе три години Чавез од Русија купил оружје, воени авиони, против ракетни системи и тенкови во вредност 5 милијадри долари .
XS
SM
MD
LG