Достапни линкови

logo-print

Ирак отвори амбасада во Кабул


Ирак отвори своја амбасада во главниот град на Авганистан Кабул. На свелетана церемонија, ирачкиот амбасадот во Каблу изјави дека со овој потег ќе се подобрат диплсоматските односи меѓу двте земји.Авганистанскат влада соопшти дека планира повторно да ја отвори амбасадата во Багдад.
XS
SM
MD
LG