Достапни линкови

logo-print

18 загинати при експлозија во воена база во Иран


Иранските медиуми јавија дека најмалку 18 луѓе загинале при експлозија во воена база на иранската револуционерна гарда во северо-западен Иран. Според агенцијата ИРНА, експлозијата била предизвикана од пожар во магацинот за муниција. Инаку, во тој дел на Иран се чести нападите на курдските буновници, кои се противат на централната влада.
XS
SM
MD
LG