Достапни линкови

logo-print

Медведев со нов советник за човекови праваРускиот претседател Дмитриј Медведев го наименува адвокатот Михаил Федотов за советник за човекови права. Федотов изјави за Интерфакс дека ќе се фокусира врз реформите во полицијата и судството, како и врз правата на децата и семејството.
XS
SM
MD
LG