Достапни линкови

logo-print

Уапсени организаторите на нападот во Владикавказ


Руските безбедносни власти соопштија дека уапсиле тројца исламистички милитанти осомничени дека го организирале самоубиствениот бомбашки напад во Владикавказ на југот на Русија на почетокот на септември. Властите соопштија дека милитантите се упасени пред околу две недели во Ингушетија. Двајца милитанти загинале во акцијата.
Во бомбашкиот напад во Владикавказ загинаа 19 луѓе, а повеќе од 200 беа повредени.
XS
SM
MD
LG