Достапни линкови

logo-print

Експлодираше воен хелихоптер во Авганистан


Едно лице загина, а осуммина се повредени во експлозија во воен хелихоптер во источен Авганистан, соопшти мисијата ИСАФ. Во хелихоптерот, кој во времето на експлозијата бил приземјен, имало 26 луѓе. Не се познати причините за експлозијата.
XS
SM
MD
LG