Достапни линкови

logo-print

Во Тирана состанок на министрите за одбрана на СЕДМ


Денеска во Тирана ќе биде одржан состанок на министрите за одбрана на земјите членки на СЕДМ процесот. На состанокот во Тирана ќе се анализираат активностите во изминатата година и ке се договараат следните чекори за унапредување на мирот и безбедноста во Југоисточна Европа нејзината интеграција во евроатлантските структури.
На СЕДМ состанокот во Тирана, на кој учествува и Министерот за одбрана Зоран Коњановски, ќе бидат поздравени идните полноправни членки на СЕДМ процесот, Црна Гора и Србија.
XS
SM
MD
LG