Достапни линкови

logo-print

Продолжува судењето за убиството на Пуканиќ


Во Белград пред специјалниот суд денеска ќе биде продолжено судењето против групата на Сретен Јоциќ- Амстердам, кој е обвинет за убиството на сопственикот на хрватскиот неделник „Национал“ Иво Пуканиќ и неговиот соработник во Загреб во октомври 2008- та година. Планирано е сведочење по пат на видео конференциска врска на членовите на групата на која за убиството на Пуканиќ и се суди во Хрватска. Обвинителството за организаран криминал наведува дека тројцата членови на групата убиството го извршиле со делување во рамките на осумчлена меѓународна организирана криминална група чии припадници биле државјани на Србија, Хрватска и БиХ.
XS
SM
MD
LG