Достапни линкови

logo-print

Почнува извлекувањето на рударите во Чиле


Во Чиле денеска треба да почне операцијата за извлекување на 33- та рудари кои останаа затрупани во рудникот повеќе од два месеца. Спасувачкиот тим претходно објави дека имале успешно тестирање на специјално конструираната справа со која треба да биде изведена евакуацијата на рударите, кои се наоѓаат 625 метри под земја.
XS
SM
MD
LG