Достапни линкови

logo-print

Шпионката Ана Чепмен се вработи во руска банка


Една руска банка што работи со руските компании од вселенската индустрија соопшти дека ја вработиле шпионката Ана Чепмен. Таа ќе работи на развој на информатичките технологии.
Банката вака го објасни минатонеделното појавување на Чепмен на лансирањето вселенско летало во кое има американско-руски екипаж.
Ана Чепмен е најпознатата од десеттемина руски шпиони што беа упасени во САД летоска, а потоа беа разменети за американски шпиони фатени во Русија.
XS
SM
MD
LG