Достапни линкови

logo-print

Двајца Германци уапсени во Иран


Иранските власти уапсиле двајца Германци кои се претставувале како новинари што го истражуваат случајот на Иранката која е осудена на смртна казна поради прељуба, објавија иранските медиуми. Судските власти соопштуваат дека странците биле уапсени додека го интервјуирале синот на осудената.
Германците биле дојдени во Иран со туристички визи.
XS
SM
MD
LG