Достапни линкови

logo-print

Повици за ослободување на Ксиаобо


Четири експерти за човекови права на ОН ја повикаа Кина да го ослободи добитникот на Нобеловата награда за мир Лиу Ксиаобо, кој во моментов издржува 11-годишна затворска казна во Кина. Тој е осуден во 2008 година поради повикување на реформи во Кина.
XS
SM
MD
LG