Достапни линкови

logo-print

Потона брод во Црно Море


Украинските власти соопштуваат дека тројца морнари се уште се водат како исчезанати, откако во Црното Море потона брод со руско-украински екипаж, кој превезувал старо железо. Деветмина морнари се спасени.
Се уште не се познати причините за потонувањето на бродот Василиј кој пловеше под монголско знаме.
Бродот потона во Керченскиот проток кој ги поврзува Црното и Азовското Море.
XS
SM
MD
LG