Достапни линкови

logo-print

Земјотрес во источно Косово


Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала го погоди рано изутрината реонот на градот Гњилане во источниот дел на Косово. Земјотресот бил почувствуван и во Врање, Прешево, Бујановац и Скопје. Нема информации за настрадани лица и причинета материјална штета.
XS
SM
MD
LG