Достапни линкови

logo-print

Шварценегер во Русија


Гувернерот на Калифорнија Арнолд Шварценегер денеска престојува во Москва со цел поддршка на напорите на претседателот Дмитриј Медведев за развивање на таканречена хај-тек индустрија во Русија. Имено, Медведев има намера да формира центар за висока технологија сличен на Силиконската Долина во Калифорнија. Патувањето на Шварценегер доаѓа по посета на Медведев на Калифорнија во јуни годинава.
XS
SM
MD
LG