Достапни линкови

logo-print

ОМ одржа централно собрание во Битола


Партијата Обединети за Македонија го одржа своето трето централно собрание во Центарот за култура во Битола. Главна тема на собирот беше организацијата на претстојниот, како што го нарекуваат бунт, закажан за 7 ноември во Скопје.
Претседателот на партијата Љубе Бошкоски го критикуваше лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски.
Ние сме единствената сила во Македонија што може да го дигне народот на бунт против т.н. демократско едноумие“, рече Бошкоски пред најавениот антивладин протест во Скопје.
XS
SM
MD
LG