Достапни линкови

logo-print

Извлекувањето на рударите во Чиле почнува во среда


Извлекувањето на чилеанските рудари веројатно ќе почне во среда, соопштуваат властите. Спасувачките екипи вчера ископаа тунел до заробените 33 рудари.
Тие се заглавени 700 метри под земја во еден рудник за злато и бакар на северот на Чиле од 5 август.
XS
SM
MD
LG