Достапни линкови

logo-print

Избори во Киргистан


Се одржуваат избори во Киргистан по кои треба да се воспостави парламентарна демократија, прв пат по распадот на Советскиот сојуз. Досега Киргистан беше воден од силен претседател во кого беше сконцентртирана најголем дел од моќта.
XS
SM
MD
LG