Достапни линкови

logo-print

Рекламите ја уништуваат Москва


Московскиот комитет за заштита на културното наследство денеска изрази загриженост поради тоа што главниот град на Русија го губи своето лице поради рекламните банери кои покривале илјадници историски споменици и згради. Се наведува дека некои од нив покривале цели зданија. Побарано е построги казни за запирање на оваа појава.
XS
SM
MD
LG