Достапни линкови

logo-print

Кинескиот премиер во посета на Турција


Кинескиот премиер Вен Џиабао од денеска престојува во дводневна посета на Турција со цел зајакнување на трговските врски меѓу двете економии кои бележат најбрз раст во светот. Вен треба да се сретне со турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган и со претседателот Абдула Ѓул, а е предвидено и потпишување десетина договори за соработка.
XS
SM
MD
LG