Достапни линкови

logo-print

Коњановски се сретна со канадскиот колега Меккеј


Македонскиот министер за одбрана Зоран Коњановски се сретна со неговиот канадски колега Питер Меккеј во пресрет на Самитот на НАТО во Лисабон. Коњановски од Меккеј добил уверување дека неговата земја ќе инсистира алијансата да ги отвори вратите за Македонија. Коњановски денеска во Торонто ќе оствари средба и со претседателката на канадскиот Атлански совет Џули Линдаоут.
XS
SM
MD
LG