Достапни линкови

logo-print

Пет мртви во напад на полициска патрола во Иран


Пет луѓе го загубија животот во западната иранска покраина Курдистан, кога една вооружена група отворила оган кон полициска патрола. Заменикот на полицискиот командир, Ебрахим Каземинеџад изјави дека загинале четири припадници на безбедносните сили и еден од минувачите, кога двајца членови на анти-револуционерните групи ги нападнале во главниот град на покраината.
XS
SM
MD
LG