Достапни линкови

logo-print

Бериша го поздрави предлогот за укинување визи на Албанија


Албанскиот премиер Сали Бериша го поздрави изгласувањето на предлогот на Европскиот парламент за укинување на визите за граѓаните на земјата. Тој изјави дека одлуката е донесена поради остварените реформи, како и спроведувањето на фер и демократски избори во Албанија.
XS
SM
MD
LG